Aktualności

Lata

News IMG

27 września 2021

Kancelaria Chmura i Partnerzy uczestnikiem Konferencji „Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich”

W dniu 22 września 2021 r. w hotelu Sheraton w Warszawie prezes Kancelarii Chmura i Partnerzy mec. Konrad Chmura uczestniczył w konferencji „Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich” zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Gościem specjalnym otwierającym wydarzenie był premier Mateusz Morawiecki, a także wiceminister finansów Piotr Patkowski i podsekretarz stanu Jan Sarnowski. W ramach konferencji omówiony został problem istniejącej w polskim systemie podatkowym luki VAT i jej wpływ na sytuację sektora finansów publicznych. Zaprezentowany raport ZPP przestawiał proces zmniejszania nadużyć podatkowych w Polsce i innych państwach Unii Europejskiej na przestrzeni ostatnich lat. W kolejnej części konferencji odbyły się rozmowy odnoszące się do zadań na przyszłość ograniczających oszustwa podatkowe.

Partnerami projektu i konferencji „Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich” są Bank PKO PB i Bank Gospodarstwa Krajowego, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Totalizator Sportowy i Fundacja State od Poland.